Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Galeria zdjęć Targi „vocatium - Szanse w regionie Odry”

Targi „vocatium - Szanse w regionie Odry”

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

18. września 2013r.  w IX LO w Szczecinie odbyło się spotkanie na temat targów „vocatium - Szanse w regionie Odry” klas dwujęzycznych 2d i 3d z panią Jolantą Turowską- kierownikiem targów we Frankfurcie nad Odrą.

Targi wzbudziły zainteresowanie uczniów i 24. września uczniowie obydwu klas wraz z opiekunami pojechali  do Prenzlau. W targach uczestniczyło 14 uczniów z klasy 2d i 24 z klasy 3d. Targi odbywały się w godzinach 9.00- 14.00. W trakcie ich trwania uczniowie rozmawiali z przedstawicielami uniwersytetów oraz szkół wyższych kraju związkowego Brandenburgii i przedstawicielami polskich uczelni. Istniała też możliwość wykonania testu predyspozycji zawodowych tzw. testu Hollanda.

Targi okazały się trafnym pomysłem, uczniowie otrzymali wiele istotnych informacji na temat interesujących ich uczelni. Wyjazd na targi do Prenzlau i spotkanie z panią Turowską w szkole dla klasy 2d i 3d zorganizowała pani profesor Krystyna Stępień. Opiekunami na targach byli też: pan profesor Marek Koziarski, pan profesor Thomas Reichel oraz pani Izabela Maik - mama naszego ucznia.

Napisały: Janka Jackiewicz (3D) i Paulina Pawełek (3D)

Poprawiony: poniedziałek, 04 listopada 2013 11:03  


nasze_projekty.jpg