Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Pedagog szkolny ZAWSZE JEST CZAS NA ZMIANĘ

ZAWSZE JEST CZAS NA ZMIANĘ

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W czerwcu b.r. z inicjatywy pedagoga szkolnego odbyło się spotkanie uczniów klas drugich liceum z panem Arturem Cerońskim.

Spotkanie miało na celu krzewieniem właściwych postaw wśród młodszej i starszej młodzieży.

Głównym założeniem programu jest szeroko rozumiana profilaktyka zachowań ryzykownych i pomoc ludziom uzależnionym.

Artur Ceroński jest szerzej znany z programów telewizyjnych, emitowanych m.in. w TVP1 i TVN, w których opisuje swoje dawne życie, uwikłane w przemoc, narkotyki, alkohol oraz przemianę, która sprawiła, że stał się innym człowiekiem i postanowił pomagać innym – z jednej strony współpracując z ośrodkami dla osób bezdomnych i uzależnionych, z drugiej stawiając na profilaktykę wśród młodych ludzi.

Artur Ceroński, dziś szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, certyfikowany terapeuta d/s uzależnień w prosty i komunikatywny sposób pokazuje młodzieży, że nigdy nie jest za późno na zmianę. Podczas spotkań z nastolatkami porusza nie tylko tematykę stricte związaną z zachowaniami ryzykownymi, ale  również tematy związane z wyznawanymi wartościami. Zadaje pytania czy bycie „dobrym człowiekiem” wiąże się z brakiem sukcesów, czy może wręcz przeciwnie – to wielki życiowy sukces. Podczas spotkania próbował odpowiedzieć na pytanie,czy pogoń za lepszym życiem musi się wiązać z pułapkami dorosłego życia.

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2016 10:08  


nasze_projekty.jpg