Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Galeria zdjęć Wizyta gości ze Szwajcarii

Wizyta gości ze Szwajcarii

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

W poniedziałek (01.10.2012) rano przywitaliśmy (klasa 2D – dwujęzyczna z językiem niemieckim jako drugim językiem nauczania wraz z opiekunem wymiany Panią Profesor K. Stępień) na Dworcu Szczecin - Gumieńce dziewiętnastu uczniów z Kantonschule Hottingen w Zurychu, wraz z opiekunami wymiany: Panem U. Neffem - Salazarem i Panią R. Milliguet.

W dniu tym odbyły się prezentacje uczniów na temat kultury i historii Szczecina oraz Zurychu. Dzień zakończył rejs po Odrze statkiem „Dziewanna”, podczas którego uczniowie  mogli lepiej się poznać, podziwiając jednocześnie krajobraz portu i stoczni.

 

 

Wtorek (02.10.2012) rozpoczęliśmy prezentacjami na temat: niemieckich obozów koncentracyjnych, przemysłu w Polsce i architektury Szczecina. Goście przedstawili dwie prezentacje: o  geografii Szwajcarii i Zurychu. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Techniki i Komunikacji. Po obiedzie zwiedzaliśmy bunkier, znajdujący się pod Dworcem Głównym. Przewodnicy zapoznali nas tam z : II wojną światową, Zimną Wojną i życiem w PRL.

 

 

We środę (02.10.2012) spotkaliśmy się  z Panem Krzysztofem Soską – Zastępcą Prezydenta Szczecina. Pan Prezydent zaprezentował strategię Szczecina w dziedzinie oświaty. Uczniowie pytali Pana Prezydenta o  inwestycje i rozwój Szczecina. W dniu tym zwiedzaliśmy też Zamek Książąt Pomorskich: sarkofagi książąt pomorskich, dekoracje kamieniarskie oraz celę czarownic.

Po południu udaliśmy się do Polic, gdzie zwiedzaliśmy byłą fabrykę benzyny syntetycznej i muzeum Stowarzyszenia Ziemi Polickiej „Skarb”.

 

 

We czwartek (04.10.2012) rano opracowywaliśmy w grupach najważniejsze problemy ekologiczne w Polsce i w Szwajcarii. Problemy te zostały zaprezentowane i przedyskutowane na forum wszystkich grup. Przed południem spotkaliśmy się w Urzędzie Sejmiku Zachodniopomorskiego z Panem Markiem Tałasiewiczem – Przewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego. Pan Przewodniczący zapoznał nas z pracą Sejmiku, potem zadawaliśmy pytania. W dniu tym zwiedzaliśmy też  wystawy w Ratuszu Staromiejskim. Popołudnie spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym „Frykas” w Marwicach pod Gryfinem, gdzie degustowaliśmy potrawy ekologiczne i zwiedzaliśmy gospodarstwo.

 

 

W piątek (05.10.2012) zwiedzaliśmy w Dobiegniewie były oflag II C, gdzie podczas II wojny światowej przebywali w niewoli polscy oficerowie i podoficerowie. Wieczorem pożegnaliśmy się z uczniami i ich opiekunami na Dworcu Głównym w Szczecinie.

 

W kwietniu zobaczymy się z naszymi gośćmi w Zurychu i mamy nadzieję na równie pracowity tydzień.

 

Klasa 2D i opiekun wymiany Pani Krystyna Stępień

 

 

fot. Maria Rohde,Katarzyna Wiśniewska

Poprawiony: wtorek, 16 października 2012 11:50  


nasze_projekty.jpg