Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Pedagog szkolny NIELETNI PARAGRAF

NIELETNI PARAGRAF

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W lutym b.r. pedagog szkolny zorganizował spotkanie  pani Joanny Kowalskiej z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie z uczniami naszego gimnazjum w w ramach programu "Nieletni Paragraf" . Program ma za zadanie zmniejszenie przestępczości wśród nieletnich poprzez poprawę ich świadomości i wiedzy w zakresie odpowiedzialności prawnej.

Akcja skierowana jest do uczniów klas I szkół gimnazjalnych bowiem, to właśnie oni kończąc 13 rok życia zaczynają odpowiadać prawnie za zachowania naruszające prawo.

Uczniowie po wysłuchaniu wykładu dotyczącego odpowiedzialności prawnej zadawali szereg pytań na nurtujące ich pytania. Kolejnym krokiem w realizacji programu było wzięcie udziału wszystkich uczniów w teście sprawdzającym nowe wiadomości. Uczniowie naszego gimnazjum uzyskali wysokie wyniki w teście, co oznaczać może, że z uwagą wysłuchali pogadanki naszego gościa z Komendy Miejskiej.

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2016 10:14  


nasze_projekty.jpg