Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Pedagog szkolny WARSZTATY Z SAMOOBRONY

WARSZTATY Z SAMOOBRONY

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W dniu 7 marca 2016 r.  już po raz drugi z inicjatywy pedagoga szkolnego odbyło się spotkanie ze szczecińskimi policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy przeprowadzili warsztaty samoobrony dla dziewcząt. W taki właśnie sposób pedagog szkolny postanowiła uczcić Dzień Kobiet.

Spotkanie było adresowane do uczennic klas licealnych. Celem spotkania była edukacja w obszarze obrony własnej oraz zapobiegania sytuacjom niebezpiecznym na ulicy. Efektem zajęć jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na ulicach miasta, zachowania się w trakcie i po napadzie ulicznym oraz zmniejszenie poziomu lęku w sytuacji niebezpiecznej.

Ćwiczenia praktyczne technik samoobrony przeprowadzone przez nadkom. Marcina Kłosińskiego miały na celu nauczenie dziewcząt podejmowania bezpiecznej interwencji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa osobistego oraz edukację w zakresie zachowań umożliwiających odparcie ataku silniejszego napastnika.


poniżej link do materiału radia Szczecin:

http://radioszczecin.pl/1,334939,wiadomosci&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=5


Dziękuje wszystkim wojowniczkom, które wzięły udział w zajęciach i do zobaczenia za rok 

Poprawiony: środa, 22 czerwca 2016 08:26  


nasze_projekty.jpg