Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty!

WYMIANA ZE SZKOŁĄ W HAMBURGU

Email Drukuj
W dniach 26 lutego – 3 marca grupa 23 uczniów z dwujęzycznej klasy 2D z językiem niemieckim jako drugim językiem nauczania wraz z nauczycielką języka niemieckiego Urszulą Tyborską brała udział w wymianie szkolnej. W niedzielę rano udaliśmy się na dworzec, aby odebrać naszych nowych kolegów.

Późnym popołudniem ugościliśmy naszych kolegów i koleżanki w swoich domach. Wieczorem tego samego dnia zabraliśmy ich na spacer po ulicach naszego miasta. Pokazaliśmy, gdzie najchętniej spędzamy wolny czas, jak i słynne miejsca Szczecina. Następnego dnia o godzinie 9:00 wszyscy stawiliśmy się w szkole. Niemieccy uczniowie zostali miło powitani przez panią wicedyrektor. Po krótkim zapoznaniu się, udaliśmy się do kina „Pionier”, gdzie obejrzeliśmy film o Szczecinie w języku niemieckim. Po seansie spacerem przeszliśmy przez najciekawsze miejsca. Podczas podróży polscy uczniowie opowiadali po kolei historie różnych zabytków, które mijaliśmy. Na sam koniec dnia zostaliśmy podzieleni na grupy niemiecko-polskie, których celem miało być odwiedzenie dwunastu szczecińskich kamienic, niegdyś zamieszkiwanych przez osoby ważne dla polskiego Szczecina i niemieckiego Stettina. Kolejnego dnia cały poranek spędziliśmy w Urzędzie Wojewódzkim na Wałach Chrobrego i w Filharmonii. Po obiedzie udaliśmy się do papugarni, gdzie mogliśmy wziąć na ręce, nakarmić i pobawić się z różnego rodzaju papugami. Popołudniowe spotkanie w kręgielni poprzedziło oprowadzenie niemieckiej młodzieży po szczecińskim centrum handlowym Galaxy. W środę rano pojechaliśmy do Poznania, gdzie cały dzień zajął nam bardzo intensywny program zwiedzania miasta. W przedostatni dzień naszej wymiany polscy uczniowie przygotowali prezentacje na temat polskiego systemu szkolnictwa i historii naszej szkoły. Nasi goście mieli okazję uczestniczyć w polskich zajęciach lekcyjnych. Odbyły się też zajęcia sportowe, na których aktywnie odpoczęliśmy. Po obiedzie przygotowaliśmy mały quiz o Szczecinie. Następnie polscy uczniowie zaprezentowali sztukę teatralną w języku niemieckim pt. „Wo kommen die Locher im Kase her?”. Przedstawienie zachwyciło i ujęło naszych nowych znajomych. W czwartkowy wieczór zamówiliśmy pizzę i miło spędziliśmy ostatnie wspólne chwile. Następnego dnia o 9:00 wszyscy spotkaliśmy się na dworcu. Pożegnaniom i łzom nie było końca, gdy byliśmy zmuszeni pożegnać się z naszymi nowymi przyjaciółmi. Na szczęście już niedługo znów się spotkamy, tym razem w Hamburgu. Ten tydzień był bardzo ekscytujący i wyczerpujący, ale wszyscy będziemy go wspominać bardzo pozytywnie przez jeszcze długi czas.

Sandra Miśkiewicz,
uczennica klasy2d IX LO
Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2016 14:29  


nasze_projekty.jpg